O nas

Nasz zespół tworzą praktycy.

Magdalena Bogusławska Magdalena Bogusławska

Magdalena Bogusławska

Liderka i inicjatorka projektu EduNowa. Z wykształcenia filolog. Menedżer oświaty, doradca zawodowy, trener, nauczyciel francuskiego i polskiego jako obcego. W latach 2012-2016 pracowała we WSiP, gdzie m.in. pełniła funkcję dyrektora Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych, zajmując się na szeroką skalę doskonaleniem zawodowym nauczycieli. Wcześniej (2008-2012) dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Obszarami jej szczególnych zainteresowań są: problematyka uczniowskiej aktywności, nowoczesne technologie w procesie uczenia się – nauczania, dwujęzyczność, edukacja wielokulturowa, zagadnienia przywództwa oraz wdrażanie zmiany. Autorka publikacji z dziedziny edukacji, ekspert i współpracownik Fundacji Edukacja dla Demokracji w obszarze edukacji polonijnej.

Beata Matyszewska Beata Matyszewska

Beata Matyszewska

Beata jest pedagogiem specjalnym z wykształcenia i tradycji rodzinnej, a doradcą zawodowym z potrzeby własnego rozwoju. Jest współautorką projektów z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów i nauczycieli. Współtworzyła też podstawę programową z doradztwa zawodowego, jest autorką scenariuszy inspiracyjnych z zakresu orientacji zawodowej. Obszarem jej wielkiej fascynacji jest edukacja ekonomiczna. Fascynacja ta pojawiła się wraz z odkryciem poezji w matematyce. Beata mówi o sobie: "Dzielę się wiedzą w różnych formach aktywności: od matematycznych kiszonek jesiennych, przez bieg po opłotkach biologicznych, po taneczne poszerzanie perspektyw patrzenia na otaczający nas świat."

Katarzyna Pluta Katarzyna Pluta

Katarzyna Pluta

Nauczyciel, pedagog szkolny, wieloletni dyrektor szkół publicznych i niepublicznych oraz pracownik organów prowadzących szkoły. Absolwentka m.in. Pedagogiki, Zarządzania i Marketingu, Historii oraz kursu Ewaluacja Zewnętrzna w ISP UJ. Obszarami jej szczególnych zainteresowań są: jakość procesów edukacyjnych, wychowanie dla świata, coaching rodzicielski, a także - badanie i konstruowanie planów pracy placówki oświatowej z wykorzystaniem sposobów zarządzania poprzez cele. W EduNowej Katarzyna realizuje szeroki zakres audytów dla szkół, doradztwo w zakresie zarządzania przez cele, coaching rodzicielski oraz szkolenia z zakresu zarządzania przez cele oraz współpracy szkoły z rodzicami.