Technologie na co dzień – Zaskakujący DeepL

2 lutego 2019

Zdarza Wam się czasem tłumaczyć coś online? Szukacie godnego zaufania narzędzia, które nie zawiedzie, gdy przetłumaczyć chcecie więcej niż jedno słowo?

DeepL Translator to niezwykły serwis tłumaczeniowy online. Radzi sobie zdecydowanie lepiej od większości automatycznych tłumaczy. Zresztą sprawdźcie i przekonajcie się sami. DeepL pracuje w dziewięciu językach: francuskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, polskim, holenderskim, rosyjskim i portugalskim. Tłumaczy szybko, a do tego język tłumaczenia jest naturalny i logiczny. Dla tych, którzy znają choć trochę język, na który tłumaczą (zresztą odradzam używania jakichkolwiek automatycznych translatorów, jeśli w ogóle nie znacie danego języka), DeepL oferuje możliwość wyboru ostatecznej wersji tłumaczenia. Wystarczy najechać myszką i zaznaczyć miejsce przed danym wyrazem, a wtedy rozwinie nam się lista proponowanych alternatywnych wersji tłumaczenia. Wybór alternatywnego rozwiązania pociąga za sobą automatyczną modyfikację dalszej części zdania pod kątem jego gramatycznej poprawności.

Co więcej, program ma bardzo prosty, intuicyjny interfejs. Ekran jest podzielony na dwie części. Po lewej stronie wpisujemy tekst, który chcemy przetłumaczyć, po prawej wybieramy język docelowy i natychmiast pojawia się przetłumaczony tekst. Można nawet przesyłać całe pliki Word lub PowerPoint. Nie trzeba więc pracochłonnie kopiować i wklejać poszczególne części dokumentu, a następnie odtwarzać jego oryginalne formatowanie.

Darmowa wersja DeepL ogranicza tłumaczenie jednorazowo do 5000 znaków. Ale, przecież, to i tak mnóstwo tekstu. Do intensywnego lub profesjonalnego użytku, można zdecydować się na wersję Pro, która oferowana jest w trzech różnych opcjach kosztowych.

Wypróbujcie DeepL tutaj: https://www.deepl.com/translator

Dajcie nam znać, jak Wam się spodobał.