Technologie na co dzień. Europeana – największe w świecie muzeum online.

8 czerwca 2019

Europeana to muzeum muzeów. Ponad 3000 europejskich instytucji kulturalnych postanowiło wspólnie zaprezentować swoje zasoby w Internecie, udostępniając ogromną kolekcję ponad 57 tysięcy dzieł sztuki, książek, filmów i nagrań z całej Europy. Kolekcja wciąż się powiększa! Można ją oglądać bezpłatnie online. To spełnienie marzeń miłośników sztuki.

Strona oferuje szybką i wydajną wyszukiwarkę połączoną z systemem inteligentnych filtrów, które pomagają znaleźć poszukiwane dzieło. Można też wybrać tematyczne wycieczki lub odkrywać kolekcje według rodzajów dzieł (tekst, obrazy, wideo, dźwięk i 3D).

Europeana jest całkowicie bezpłatną i wolną od reklam stroną internetową. Jest dostępna w 27 językach, w tym także po polsku. To świetne miejsce na znalezienie przydatnych pomocy dydaktycznych lub po prostu na internetowy spacer i obcowanie ze sztuką.

Zachęcamy do odwiedzenia strony: https://www.europeana.eu/portal/pl

Zdjęcie Mona Lisy pochodzi ze zbiorów prezentowanych na stronie:

https://www.europeana.eu/portal/pl/record/03919/public_mistral_joconde_fr_ACTION_CHERCHER_FIELD_1_REF_VALUE_1_000PE025604.html?q=La+Joconde#dcId=1559993976161&p=1